Hakan Cengiz
Tasarım ve Programlama
ASP.NET - MSSQL - PHP - MYSQL - HTML5 - CSS3 - C# - C++ - PS - DW - IL
Ben kimim?
Öncelikle ziyaretiniz için teşekkürler,

Bilgisayar konusunda eğitim hayatıma Türk Telekom Anadolu Teknik Lisesi'nde başladım. Burada web programlama eğitimi gördüm ve eğitim aldığım süre zarfında katıldığım bir yarışmada "programlama" ilçe birincisi oldum.

Lise hayatımı tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı bölümde eğitim hayatıma devam ettim.

Ayrıca yukarıda yazdığım dillerin içerisinden en çok .Net ile ilgilendim ve kendimce projeler oluşturdum. Geçmiş yıllarda çok fazla (boş kaldıkça) web site tasarımı yapıyordum. Bu çaba, renkler ve renklerin uyumuyla haşır neşir olmamı sağladı ve moda tasarımına da yeteneğimin gelişmesine yardımcı oldu. Daha sonra kendime özgü t-shirt ve forma tasarımları yapmaya başladım.
(İncelemek için: tasarim.hcengiz.com)
Çevremdekiler tarafından hem web site tasarımlarım hem de moda tasarımlarım beğeni aldı bu nedenle arkadaşlar arasında daha çok "tasarımcı" olarak bilinirim.

Yaptığım projelere gelecek olursak ilk önce Önay Metin Kıvılcım ile birlikte sırf zevkine "GezdigimYerler.com" (aktif değil) adında bir proje yaptık. Burada insanların gezdiği gördüğü yerlerle ilgili fotoğraflarını ve izlenimlerini paylaşmasını istedik.
Diğer bir projemiz ise, daha doğru ifade etmek gerekirse 'ilk ciddi projemiz' ise "MinibusYollari.com" (aktif) oldu. Bu projede de İstanbul'daki tüm minibüs hatlarını ekleyerek insanların daha kolay bir şekilde ulaşmak istedikleri yere ulaşabilmelerini sağladık.

Mesleki açıdan tek felsefem: "Ne iş yaparsan yap, yaptığın işte en iyisi sen ol."
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.minibusyollari.minibusyollari